Поздравляем победителей районных олимпиад

Белорусский язык и литература 7 класс
1 место —  Палаусаў Іван Аляксеевіч, УА «Дзяржаўная сярэдняя школа №3 г.п. Зэльва», Эльяшэвіч Наталля Мікалаеўна
1 место — Кіцун Дар’я Дзмітрыеўна, ДУА «Сярэдняя школа №2 г.п. Зэльва, Сакалоўская Алена Уладзіміраўна
1 место — Фядосава Анастасія Юр’еўна, ДУА «Сярэдняя школа №2 г.п. Зэльва, Сакалоўская Алена Уладзіміраўна
2 место — Буткевіч Дар’я Паўлаўна, УА «Дзяржаўная сярэдняя школа №3 г.п. Зэльва», Эльяшэвіч Наталля Мікалаеўна
2 место — Бусловіч Вольга Генадзьеўна, УА «Дзяржаўная гімназія №1 г.п. Зэльва», Гарчычка Наталля Віктараўна
3 место — Свістун Алег Іванавіч, ДУА «Дзярэчынскі дз/с-СШ», Петрукевіч Людміла Іванаўна
3 место — Маркоўская Кацярына Аляксандраўна, «ДУА «Каралінская сярэдняя школа», Шэйка Ірына Мікалаеўна
3 место — Лухтан Дзіяна Вадзімаўна, ДУА «Цяглевіцкі дзіцячы сад-сярэдняя школа», Крупіч Святлана Славаміраўна
3 место — Кірвіда Крысціна Андрэеўна, УА «Дзяржаўная гімназія №1 г.п. Зэльва», Гарчычка Наталля Віктараўна

Белорусский язык и литература 6 класс

1 место — Цепяшова Анастасія Іванаўна, ДУА»Міжэрыцкі д-с-БШ», Валадашчык Ніна Іванаўна
1 место — Маляк Святлана Уладзіміраўна, ДУА»Міжэрыцкі д-с-БШ», Валадашчык Ніна Іванаўна
1 место — Янулевіч Вікторыя Вітальеўна, УА «Дзяржаўная гімназія №1 г.п. Зэльва», Урбановіч Маргарыта Міхайлаўна
2 место — Калейнік Паліна Сяргееўна, ДУА «Галынкаўская СШ», Бяляўская Таццяна Георгіеўна
2 место — Кеўлюк Ксенія Анатольеўна, УА «Дзяржаўная сярэдняя школа №3 г.п. Зэльва»,  Манько Уладзімір Паўлавіч
2 место — Цішко Анастасія Вячаславаўна, УА «Дзяржаўная гімназія №1 г.п. Зэльва», Урбановіч Маргарыта Міхайлаўна
2 место — Шыла Ганна Аляксандраўна, УА «Дзяржаўная сярэдняя школа №3 г.п. Зэльва»,  Манько Уладзімір Паўлавіч
3 место — Мекеня Ксенія Юр’еўна, ДУА «Сярэдняя школа №2 г.п. Зэльва», Ступчык Наталля Фёдараўна
3 место — Карпей Анастасія Раманаўна, ДУА «Дзярэчынскі дз\с-СШ», Пачабыт Людміла Чаславаўна
3 место — Дубанос Дар’я Аляксандраўна, ДУА «Каралінская СШ», Шэйка Валянціна Іванаўна
3 место — Эльяшэвіч Арцём Юр’евіч, УА «Дзяржаўная сярэдняя школа №3 г.п. Зэльва», Камякевіч Людміла Іосіфаўна
3 место — Семянюк Ілона Валер’еўна, ДУА «Елкаўская СШ», Карней Святлана Пятроўна
3 место — Сонец Паліна Юр’еўна, УА «Дзяржаўная сярэдняя школа №3 г.п. Зэльва», Камякевіч Людміла Іосіфаўна
3 место — Галоўкіна Таццяна Віктараўна, ДУА «Сярэдняя школа №2 г.п. Зэльва», Ступчык Наталля Фёдараўна
3 место — Кашчыц Мілана Анатольеўна, ДУА «Князеўская  СШ», Семяняка Валянціна Аляксандраўна

Белорусский язык и литература 5 класс

1 место — Серык Ганна Віктараўна, УА «Дзяржаўная гімназія №1 г.п. Зэльва», Урбановіч Маргарыта Міхайлаўна
1 место — Цупрык Вікторыя Іванаўна, УА «Дзяржаўная гімназія №1 г.п. Зэльва», Урбановіч Маргарыта Міхайлаўна
1 место — Субаткоўская Вераніка Юр’еўна, УА «Дзяржаўная гімназія №1 г.п. Зэльва», Урбановіч Маргарыта Міхайлаўна
2 место — Данільчык Надзея Іванаўна,  ДУА»Каралінская СШ», Шэйка Ірына Мікалаеўна
2 место — Баравік Валерыя Вітальеўн, УА «Дзяржаўная сярэдняя школа №3 г.п. Зэльва», Рагоўская Наталля Анатольеўна
2 место — Бусловіч Дар’я Генадзьеўна, УА «Дзяржаўная гімназія №1 г.п. Зэльва», Урбановіч Маргарыта Міхайлаўна
2 место — Чарток Юрый Дзмітрыевіч, ДУА » Сярэдняя школа №2 г.п. Зэльва», Якубовіч Таццяна Іванаўна
2 место — Семяняка Лізавета Юр’еўна, УА «Дзяржаўная сярэдняя школа №3 г.п. Зэльва», Рагоўская Наталля Анатольеўна
3 место — Акуліч Вікторыя Дзмітрыеўна, УА «Дзяржаўная сярэдняя школа №3 г.п. Зэльва», Эльяшэвіч Наталля Мікалаеўна
3 место — Лагута Вікторыя Аляксандраўна , ДУА » Сярэдняя школа №2 г.п. Зэльва», Якубовіч Таццяна Іванаўна
3 место — Баравік Лізавета Алегеўна, УА «Дзяржаўная сярэдняя школа №3 г.п. Зэльва», Эльяшэвіч Наталля Мікалаеўна
3 место — Васілеўская Ксенія Мікалаеўна, УА «Дзяржаўная сярэдняя школа №3 г.п. Зэльва», Рагоўская Наталля Анатольеўна
3 место — Галаскок Ангеліна Валер’еўна, ДУА » Сярэдняя школа №2 г.п. Зэльва», Якубовіч Таццяна Іванаўна
3 место — Цыганкоў Уладзіслаў Мікалаевіч, ДУА»Елкаўская СШ», Літвінчык Святлана Іванаўна
3 место — Каспярэц Вераніка Анатольеўна, ДУА»Князеўская СШ», Скуба Антаніна Аляксандраўна

Химия 7 класс

1 место — Титок Антон Мечиславович, ГУО «УПК Теглевичский д/с-СШ», Игнатюк Людмила Николаевна
1 место — Табашников Александр Николаевич, УО «Государственная гимназия  №1 г.п. Зельва», Зданович Елена Ромуальдовна
2 место — Хобец Елена Сергеевна, УО «Государственная гимназия  №1 г.п. Зельва», Зданович Елена Ромуальдовна
3 место — Януль Анна Юрьевна, ГУО «УПК Деречинский д\с-СШ», Бурдук Елена Викторовна
3 место — Кицун Милана Владимировна, ГУО «Каролинская СШ», Борисенко Ирина Николаевна
3 место — Голуб Вероника Васильевна, ГУО «СШ №2 г.п. Зельва», Гром Наталья Павловна

Биология 6 класс

1 место — Попко Дарья Андреевна, УО «Государственная гимназия  №1 г.п. Зельва», Войтко Светлана Николаевна
1 место — Стовба Никита Сергеевич, УО «Государственная СШ № 3 г.п. Зельва», Климчук Светлана Алексеевна
2 место — Разумовская Ксения Владимировна, УО «Государственная гимназия  №1 г.п. Зельва», Войтко Светлана Николаевна
2 место — Медведев Вадим Витальевич, ГУО «СШ № 2 г.п. Зельва», Рыбак Инна Станиславовна
3 место — Карпей Анастасия Романовна, ГУО «УПК Деречинский д\с-СШ», Бурдук Елена Викторовна
3 место — Колошич Максим Вячеславович, ГУО «Голынковская СШ», Худяева Мария Михайловна
3 место — Мазец Александра Андреевна, ГУО  «Князевская СШ», Лабович Лариса Владимировна
3 место — Морковский Виталий Александрович, ГУО «Каролинская СШ», Борисенко Ирина Николаевна

Биология 7 класс

1 место — Гончаренко Евгений Владимирович , УО «Государственная гимназия  №1 г.п. Зельва», Войтко Светлана Николаевна
1 место — Мацкевич Владислав Витальевич, УО «Государственная гимназия  №1 г.п. Зельва», Войтко Светлана Николаевна
2 место — Лазовский Александр Витальевич, УО «Государственная гимназия  №1 г.п. Зельва», Войтко Светлана Николаевна
2 место — Некрасова Татьяна Витальевна, УО «Государственная гимназия  №1 г.п. Зельва», Войтко Светлана Николаевна
3 место — Степанчук Даниил Евгеньевич, УО «Государственная СШ № 3 г.п. Зельва», Климчук Светлана Алексеевна
3 место — Климчук Дмитрий Александрович, УО «Государственная СШ № 3 г.п. Зельва», Климчук Светлана Алексеевна
3 место — Яновская Елизавета Викторовна, УО «Государственная СШ № 3 г.п. Зельва», Климчук Светлана Алексеевна
3 место — Лобан Евгений Михайлович, ГУО «Каролинская СШ», Борисенко Ирина Николаевна

Трудовое обучение (обслуживающий труд) 5 класс

1 место — Голоскок Ангелина Валерьевна , ГУО «СШ № 2г.п. Зельва», Мазец Марина Валентиновна
2 место — Лагута Виктория Александровна, ГУО «СШ № 2г.п. Зельва», Мазец Марина Валентиновна
3 место — Пасюк Даминика Николаевна, УО «Государственная СШ № 3 г.п. Зельва, Буткевич Светлана Николаевна

Трудовое обучение (обслуживающий труд) 6 класс

1 место — Головкина Татьяна Викторовна, ГУО «СШ № 2г.п. Зельва», Мазец Марина Валентиновна
1 место — Сонец Полина Юрьевна, УО «Государственная СШ № 3 г.п. Зельва», Буткевич Светлана Николаевна
2 место — Кевлюк Ксения Витальевна, УО «Государственная СШ № 3 г.п. Зельва», Буткевич Светлана Николаевна
2 место — Мыслицкая Мария Александровна, ГУО “Голынковская СШ”, Ракевич Наталья Александровна
3 место — Чечет Ангелина Ивановна, ГУО “Голынковская СШ”, Ракевич Наталья Александровна
3 место — Дубонос Дарья Александровна, ГУО «Каролинская СШ», Подлесная Виктория Анатольевна

Трудовое обучение (обслуживающий труд) 7 класс

1 место — Голуб Вероника Васильевна, ГУО «СШ № 2г.п. Зельва», Мазец Марина Валентиновна
2 место — Буткевич Дарья Павловна, УО «Государственная СШ № 3 г.п. Зельва», Буткевич Светлана Николаевна
3 место — Головко Диана Валерьевна, ГУО «СШ № 2г.п. Зельва», Мазец Марина Валентиновна
3 место — Сончик  Ольга Сергеевна, ГУО «УПК Деречинский д/с-СШ», Пузач Наталья Николаевна

Трудовое обучение (технический труд) 5 класс

1 место — Левчук Роман Дмитриевич, УО «Государственная СШ № 3 г.п. Зельва», Короза Анатолий Аркадьевич
2 место — Бондарь Никита Валерьевич, ГУО «Князевская СШ», Гришкевич Виктор Романович
3 место — Маняк Даниил Викторович, ГУО «УПК  Мижеричский д\с- БШ», Безносик Алина Боеславовна
3 место — Морковский  Дмитрий Иванович, ГУО «Каролинская СШ», Астапко Мирослав Станиславович
3 место — Латышевич Андрей Юрьевич, ГУО «Голынковская СШ», Полхович Юрий Георгиевич

Трудовое обучение (технический труд) 6 класс

1 место — Позняк Владислав Дмитриевич, ГУО «УПК Деречинский д\с- СШ», Свистун Иван Иванович
2 место — Пушко Александр Александрович, ГУО «Голынковская СШ», Полхович Юрий Георгиевич
3 место — Эльяшевич Артём Юрьевич, УО «Государственная СШ № 3 г.п. Зельва», Короза Анатолий Аркадьевич
3 место — Минаш Никита Анатольевич, ГУО «Князевская СШ», Гришкевич Виктор Романович
3 место — Бондарь Вадим  Валерьевич, ГУО «Князевская СШ», Гришкевич Виктор Романович
3 место — Лобан Антон Михайлович, ГУО «Каролинская СШ», Астапко Мирослав Станиславович

Трудовое обучение (технический труд) 7 класс

1 место — Король Денис Витальевич, ГУО «Голынковская СШ», Полхович Юрий Георгиевич
1 место — Кисель Данила Юрьевич, ГУО «Князевская СШ», Гришкевич Виктор Романович
2 место — Жук Александр Дмитриевич, УО «Государственная СШ № 3 г.п. Зельва», Короза Анатолий Аркадьевич
3 место — Шиманов Павел Михайлович, ГУО «УПК  Мижеричский д\с- БШ», Безносик Алина Болеславовна

Русский язык и литература 7 класс

1 место — Полоусов Иван Алексеевич, УО «Государственная СШ №3 г.п. Зельва», Рудая Елена Михайловна
2 место — Слёзник Ксения Романовна, УО «Государственная гимназия №1 г.п. Зельва», Кузьмина Татьяна Николаевна
2 место — Кицун Милана Владимировна, ГУО «Каролинская СШ», Шейко Любовь Викторовна
3 место — Юркевич Екатерина Алексеевна, УО «Государственная СШ №3 г.п. Зельва», Рудая Елена Михайловна
3 место — Столпец Анна Александровна, УО «Государственная СШ №3 г.п. Зельва», Рудая Елена Михайловна

Русский язык и литература 6 класс

1 место — Комарец Елизавета Юрьевна, УО «Государственная гимназия №1 г.п.Зельва», Ольховик Ольга Николаевна
1 место — Сонец Полина Юрьевна, УО «Государственная СШ №3 г.п. Зельва», Рак Анжелика Михайловна
1 место — Амирова Гюльнара Фахреддиновна, УО «Государственная СШ №3 г.п. Зельва», Щиглинская Инна Тадеушевна
1 место — Тыбулевич Валерия Юрьевна, УО «Государственная СШ №3 г.п. Зельва», Рак Анжелика Михайловна
2 место — Полякова Илона Юрьевна, УО «Государственная гимназия №1 г.п.Зельва», Ольховик Ольга Николаевна
2 место — Мекеня Ксения Юрьевна, ГУО «СШ №2 г.п. Зельва», Минец Эмма Владимировна
2 место — Панасик Владислав Александрович, УО «Государственная СШ №3 г.п. Зельва», Рак Анжелика Михайловна
2 место — Маляк Светлана Владимировна, ГУО «Мижеричский д/с-БШ», Трубей Оксана Михайловна
2 место — Эльяшевич Артем Юрьевич, УО «Государственная СШ №3 г.п. Зельва», Рак Анжелика Михайловна
3 место — Кобылко Ксения Сергеевна, УО «Государственная СШ №3 г.п. Зельва», Рак Анжелика Михайловна
3 место — Свита Валерия Александровна, УО «Государственная СШ №3 г.п. Зельва», Рак Анжелика Михайловна
3 место — Левчук Диана Петровна, УО «Государственная гимназия №1 г.п.Зельва», Ольховик Ольга Николаевна
3 место — Дудковская Инна Сергеевна, УО «Государственная СШ №3 г.п. Зельва», Щиглинская Инна Тадеушевна
3 место — Кащиц Милана Анатольевна, ГУО «Князевская СШ», Равинская Лидия Михайловна
3 место — Сержантов Илья Евгеньевич, ГУО «Деречинский д/с-СШ», Почебыт Людмила Чеславовна
3 место — Самедова Ксения Вадимовна, УО «Государственная гимназия №1 г.п.Зельва», Ольховик Ольга Николаевна
3 место — Головкина Татьяна Викторовна, ГУО «СШ №2 г.п. Зельва», Минец Эмма Владимировна
3 место — Дубонос Дарья Александровна, ГУО «Каролинская СШ», Земба Алла Ивановна

Русский язык и литература 5 класс

1 место — Боровик Валерия Витальевна, УО «Государственная СШ №3 г.п. Зельва», Щиглинская Инна Тадеушевна
1 место — Дорошкевич Виктория Дмитриевна, УО «Государственная гимназия №1 г.п. Зельва», Ольховик Ольга Николаевна
1 место — Василевская Ксения Николаевна, УО «Государственная СШ №3 г.п. Зельва», Щиглинская Инна Тадеушевна
2 место — Литвинова Екатерина Викторовна, УО «Государственная гимназия №1 г.п. Зельва», Ольховик Ольга Николаевна
2 место — Замороайченкова Дарья Ивановна, ГУО «СШ №2 г.п. Зельва», Минец Эмма Владимировна
2 место — Карпей Марта Александровна, ГУО «Князевская СШ», Наруш Ольга Николаевна
2 место — Чергейко Полина Николаевна, УО «Государственная гимназия №1 г.п. Зельва», Ольховик Ольга Николаевна
3 место — Черток Юрий Дмитриевич, ГУО «СШ №2 г.п. Зельва», Жабрун Светлана Иосифовна
3 место — Лагута Виктория Александровна, ГУО «СШ №2 г.п. Зельва»,  Жабрун Светлана Иосифовна
3 место — Семеняко Елизавета Юрьевна, УО «Государственная СШ №3 г.п. Зельва», Щиглинская Инна Тадеушевна
3 место — Панасик Максим Сергеевич, ГУО «СШ №2 г.п. Зельва», Жабрун Светлана Иосифовна
3 место — Карнацевич Полина Алексеевна, ГУО «Князевская СШ», Наруш Ольга Николаевна
3 место — Касперец Вероника, ГУО «Князевская СШ», Наруш Ольга Николаевна
3 место — Атьман Виктория Сергеевна, УО «Государственная СШ №3 г.п. Зельва», Щиглинская Инна Тадеушевна
3 место — Лухтан Алеся Александровна, ГУО «Каролинская СШ», Земба Алла Ивановна

География 6 класс

1 место — Микуцевич Вадим Витальевич, Теглевичский д/с-СШ, Захарко Валентина Андреевна
2 место — Казанцев Илья Максимович, Князевская СШ, Савко Роман Францевич
3 место — Воробей Тимофей Сергеевич, СШ № 2 г.п. Зельва, Чернушич Ирина Геннадьевна

История 6 класс

1 место — Стовба Никита Сергеевич, СШ №3 Зельва, Цейкало Ольга Николаевна
2 место — Панасик Давид Андреевич, СШ №2 Зельва, Талеркова Инна Викторовна
2 место — Качук Артем Сергеевич, СШ №2 Зельва, Талеркова Инна Викторовна
3 место — Марковский Виталий Александрович, Каролинская СШ, Кречко Алла Ивановна
3 место — Длусский Ярослав Александрович, СШ №3 Зельва, Цейкало Ольга Николаевна

Математика 6 класс

1 место — Войтко Тимофей Дмитриевич, УО «Государственная гимназия №1 г.п.Зельва», Харько Ирина Николаевна
3 место — Казанцев Илья Максимович, ГУО «Князевская  средняя школа», Кузьмич Людмила Иосифовна

Математика 5 класс

1 место — Броско Денис Вадимович, ГУО «Средняя школа №2 г.п.Зельва», Данилюк Тамара Васильевна
2 место — Кузака Дмитрий Александрович, УО «Государственная гимназия №1 г.п.Зельва», Баль Галина Владиславовна
2 место — Почебыт Артём Александрович, ГУО «Средняя школа №2 г.п.Зельва», Данилюк Тамара Васильевна
3 место — Бабичесв Виктор Александрович, ГУО «Средняя школа №2 г.п.Зельва», Данилюк Тамара Васильевна
3 место — Германович Анна Игоревна, УО «Государственная средняя школа  №3 г.п.Зельва», Сорочинская Наталья Викторовна

Немецкия язык 5 класс

2 место — Карнацевич Полина Алексеевна, ГУО «Князевская средняя школа», Кондак Ирина Фоминична
3 место — Чак Евгений Сергеевич, ГУО «Елковская средняя школа», Василевская Людмила Николаевна

Немецкий язык 6 класс

1 место — Черняк Илья Анатольевич, ГУО «Князевская средняя школа», Кондак Ирина Фоминична
3 место — Колейник Полина Сергеевна, ГУО «Голынковская средняя школа», Панасик Алла Викторовна

Немецкий язык 7 класс

1 место — Степанчук Карина Александровна, ГУО «Князевская средняя школа», Кондак Ирина Фоминична

Немецкий язык 8 класс

1 место — Давыдчик Елизавета Николаевна, ГУО «Елковская средняя школа», Лебедь Анатолий Вацлавович
2 место — Кобринец Полина Степановна, ГУО «Голынковская средняя школа», Панасик Алла Викторовна
3 место — Шубина Виктория Сергеевна, УО «Государственная гимназия  №1 г.п. Зельва», Лойко Ольга Васильевна

Французский язык 6 класс

3 место — Типишова Анастасия Ивановна, ГУО «УПК Мижеричский д/с-БШ», Мышейко Лилия Владимировна

Французский язык 8 класс

3 место — Юшкевич Илья Чеславович, ГУО «УПК Мижеричский д/с-БШ», Мышейко Лилия Владимировна

Физика 7 класс

1 место — Панасик Владислав Вадимович, УО «Государственная гимназия №1 г.п.Зельва», Рында Иван Иванович
2 место — Янущенко Александр Сергеевич, УО «Государственная средняя школа  №3 г.п.Зельва», Сущевич Жанна Павловна

Английский язык 5 класс

1 место — Цуприк Виктория Ивановна, УО «Государственная гимназия  №1 г.п. Зельва», Драцевич Ольга Николаевна
1 место — Чергейко Полина Александровна, УО «Государственная гимназия  №1 г.п. Зельва», Драцевич Ольга Николаевна
2 место — Заморайченкова Дарья Ивановна, ГУО «Средняя школа № 2 г.п. Зельва», Леоник Наталья Ивановна
2 место — Василевская Ксения Александровна, УО «Государственная средняя школа № 3 г.п.Зельва», Ерохова Наталья Генриховна
3 место — Броско Денис Вадимович, ГУО «Средняя школа № 2 г.п. Зельва», Жмойдяк Мария Петровна
3 место — Бортник Юлия Ивановна, УО «Государственная гимназия  №1 г.п. Зельва», Валявка Алеся Анатольевна
3 место — Боровик Валерия Витальевна, УО «Государственная средняя школа № 3 г.п.Зельва», Ерохова Наталья Генриховна
3 место — Семеняко Елизавета Юрьевна, УО «Государственная средняя школа № 3 г.п.Зельва», Ерохова Наталья Генриховна

Английский язык 6 класс

1 место — Панасик Владислав Александрович, УО «Государственная средняя школа № 3 г.п.Зельва», Панасик Марина Владимировна
2 место — Комарец Елизавета Юрьевна, УО «Государственная гимназия  №1 г.п. Зельва», Драцевич Ольга Николаевна
2 место — Войтко Тимофей Дмитриевич, УО «Государственная гимназия  №1 г.п. Зельва», Драцевич Ольга Николаевна
3 место — Савосик Алексей Дмитриевич, УО «Государственная средняя школа № 3 г.п.Зельва», Малахвей Ольга Владимировна
3 место — Тарима Даниил Игоревич, УО «Государственная средняя школа № 3 г.п.Зельва», Малахвей Ольга Владимировна
3 место — Панасик Давид Андреевич, ГУО «Средняя школа № 2 г.п.Зельва», Застенчик Оксана Олеговна

Английский язык 7 класс

1 место — Слёзник Ксения Романовна, УО «Государственная гимназия  №1 г.п. Зельва», Шостко Юлия Николаевна
2 место — Полоусов Иван Александрович, УО «Государственная средняя школа № 3 г.п.Зельва», Панасик Марина Владимировна
3 место — Серкевич Дарья Владимировна, УО «Государственная гимназия  №1 г.п. Зельва», Шостко Юлия Николаевна
3 место — Хобец Елена Сергеевна, УО «Государственная гимназия  №1 г.п. Зельва», Валявка Алеся Анатольевна

Английский язык 8 класс

1 место — Пац Екатерина Андреевна, УО «Государственная гимназия  №1 г.п. Зельва», Шостко Юлия Николаевна
2 место — Кононович Матвей Юрьевич, ГУО «Средняя школа № 2 г.п. Зельва», Застенчик Оксана Олеговна
3 место — Броско Евгений Владимирович, УО «Государственная гимназия  №1 г.п. Зельва», Валявка Алеся Анатольевна

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

590 просмотров
Яндекс.Метрика